top of page
  • FJ

Hodonín – nová písková dostihová dráha v ČR

Aktualizováno: 15. 9. 2021

Nejen pro majitele dostihových chrtů připravujeme projekt Sportovní aréna Hodonín, která bude nabízet vyžití i milovníkům in-line bruslení, beach volejbalu, nebo skýtat prostory i pro různé další psí akce, pontonové přístaviště s napojením na Baťův kanál.


Za zrodem nového projektu pískové dostihové dráhy jsou členové spolku Dog racing & sports club, kteří mají letité zkušenosti s pořádáním chrtích dostihů a coursingových akcí nejen pro chrtí plemena.


Dostihový ovál, jako hlavní prvek arény bude v provedení pískové dráhy s elektrickým nekonečným zajícem. Z vnitřní strany bude dráhu kopírovat in-line asfaltová dráha pro bruslaře v závodním standardu. Dostihová i in-line dráha budou mít klopené zatáčky a počítá se i s večerním osvětlením. Samotná dostihová dráha bude samozřejmě splňovat mezinárodní parametry dle řádu FCI a věříme, že svojí kvalitou bude směle konkurovat ostatním dráhám v Evropě.


V části vnitřního prostoru dostihového oválu budou beach volejbalové kurty s využitím i pro beach kopanou a beach tenis.


Součástí areálu bude také plocha s parkovou úpravou jako oddechová/pikniková zóna s využitím grilovacího místa. K areálu přiléhá obrovská louka připravená pro pořádání coursingových akcí, samozřejmě s využitím celého zázemí arény, včetně plánované veterinární ordinace.


Pro lepší představu výše popsaného nabízíme k nahlédnutí vizualizaci od renomovaného brněnského designéra Patrika Dreslera.


Představení studie na úvodním setkání se starostou a vedením města Hodonína mělo velmi pozitivní ohlasy a potvrdilo se, že i pro město je to velmi zajímavý projekt. Myšlenka projektu nepochybně pokryje jak sportovní, kulturní tak i diváckou obec.


Vážíme si ochoty naslouchat a pochopit náš záměr, a hlavně snahu podpořit dobrou věc. Rada města v čele se starostou Hodonína panem Liborem Střechou nám dali zelenou, abychom mohli pokračovat v dalších fázích projektu – připravit k projednání studii areálu, následně zadat vyhotovení stavebního projektu a vrhnout se na zajištění stavebního povolení.


Držte nám palce a pokud vše dopadne dle našich plánů, budeme se těšit, že v ČR přibude kvalitní sportoviště nejen pro chrty, ale i pro ostatní psí nadšence. Věříme, že Sportovní aréna Hodonín se stane oblíbeným místem, kde se budeme společně setkávat.

Členové Dog racing & sports club z.s.

www.sportarenahodonin.cz
Členové Dog racing & sports club z.s.

www.sportarenahodonin.cz

305 zobrazení0 komentářů
bottom of page